wtorek, 31 marca 2020

Bitcoin a masowy dodruk pieniądza.

   

     Podaż Bitcoina od samego początku jest zaprojektowana na 21 000 000 sztuk.
Na ten moment w obiegu jest około 18.3 mln sztuk, w roku 2140 zostanie wydobyta ostatnia z nich.

Każdego roku ilość osób, które używają kryptowalut lub w nie inwestują wzrasta.
Po kilku miesiącach zagłebiania się w temat, widzę że kryptowaluty mają wiele atutów w stosunku do walut fiducjarnych jakie dziś znamy np. USD, EUR itd.


  • są nośnkiem wartości
  • możemy przesyłać je 24/7 w zaledwie kilka minut, nawet na drugi koniec świata
  • przesyłanie wartości w krypto kosztuje nas ułamek tego co przelew międzynarodowy na przykład przez Western Union
  • nie potrzebujemy tzw. third party (trzecia strona np. bank), żeby przesłać komuś wartość. Sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje "pieniądze", nikt nie może nam blokować środków itd.


     W czasach kryzysu, który moim zdaniem już ma miejsce banki centralne państw drukują pieniądze bez opamiętania. Stany Zjednoczone, żeby ratować gospodarkę dodrukują 6.2 biliona USD.
6.2 biliona USD, które nie mają wartości popartej w złocie jak było to do 1971 roku, kiedy to prezydent Nixon oddzielił wartość dolara od złota.

Mieszkańcy dostaną wsparcie finansowe, ale tak naprawdę kiedy stoją fabryki i nie jest prawie nic produkowane, to nie jest tworzona żadna wartość. Pieniądze z powietrza sprawią, że osłabnie siła nabywcza pieniądza (inflacja), co może doprowadzić nawet do hiperinflacji z jaką zmaga się obecnie Wenezuela. Mówiąc obrazowo, możesz sobie przeznaczyć swoją gotówkę na robienie origami.

Uważam, że Bitcoin po tym kryzysie wejdzie do mainstreamu i ludzie zrozumieją, że w niepewnych czasach trzeba gdzieś uchronić wartość swoich oszczędności. Mam nadzieję, że Bitcoin okaże się store of value - cyfrową wersją złota.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek.


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza