piątek, 3 kwietnia 2020

Binance Coin (BNB) w moim portfelu. Dlaczego uważam, że ta kryptowaluta ma duży potencjał do zysku?


     W tym momencie na rynku są tysiące kryptowalut, spora część z nich nie przetrwa. Jest jednak kilka pozycji, które mają duży potencjał, żeby wygenerować bardzo fajne zyski. Jedną z takich kryptowalut  jest Binance Coin (BNB).


      Zacznę od tego, że wszystkie wpisy na tym blogu jak i na fanpage'u subiektywnie o kryptowalutach są wyłącznie moimi przemyśleniami, w żadnym wypadku NIE są to porady inwestycyjne. Każdy ma swój rozum, każdy jest odpowiedzialny w 100% za swoje pieniądze. Ja dzielę się tylko moimi przemyśleniami, które mogą okazać się całkowicie nietrafione.

     Wśród kilku altcoinów, które posiadam w swoim portfelu dosyć znaczący % całości stanowi Binance Coin (BNB). Jest to kryptowaluta wypuszczona przez jedną z największych na świecie giełd kryptowalut BINANCE.


  • Dzisiejsza cena 1 BNB wynosi 13,48 USD (57,2 PLN).
  • ATH (all time high) zanotowane 22 czerwca 2019 r. - 39,5 USD ( 167 PLN).
  • Maksymalna ilość 200 mln BNB - jednak realnie jest ich coraz mniej, ponieważ giełda co kilka miesięcy wykupuje część BNB z wypracowanych zysków i je niszczy bezpowrotnie. Będzie tak robić do momentu aż zniszczy 50% kryptowalut - zostanie 100mln BNB.
     Dlaczego uważam, że jest to projekt godny uwagi i może przynieść w kolejnych miesiącach/latach spore zyski?


  1. Jest stosunkowo mała podaż - docelowo 100 mln sztuk BNB, a popyt rośnie z roku na rok.
  2. Pod względem obrotu giełda Binance jest chyba obecnie największą giełdą (tak mi się wydaje), jeżeli trzymasz swoje BNB na giełdzie to masz mniejsze opłaty transakcyjne. Moim zdaniem tysiące nowych ludzi dołączają do Binance i kupują tam krypto lub zajmują się tradingiem. Żeby mieć niższe opłaty kupują i trzymają BNB. Podaż jest ograniczona (docelowo 100mln sztuk) a popyt ciągle rośnie. 
  3. CEO giełdy Binance Chanpeng Zhao (popularny CZ) jest jednym z największych wizjonerów w branży kryptowalut. Ułatwia dostęp do tej technologii kolejnym krajom dając możliwość zakupu krypto w ich własnej walucie np. możliwość kupienia kryptowalut za PLN od jakiegoś czasu. Dodatkowo inwestuje w inne projekty z branży, największą inwestycją ostatnich dni jest zakupienie strony CoinMarketCap za 400mln USD.
  4. Od jakiegoś czasu jest ogólny hype na tokeny giełdowe, w co idealnie wpisuje się BNB.

     Ja w swoim portfelu mam około 10 altcoinów. Postaram się dodać kolejne wpisy czy moim zdaniem są to dobre pozycje czy nie wszedłbym w nie jeszcze raz.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza