piątek, 10 kwietnia 2020

Bitcoin Gold i Bitcoin Diamond w moim portfelu. Dlaczego je kupiłem?


     Wśród kilku kryptowalut jakie posiadam w portfelu mam 2 pozycje, które uważane są za tzw. shitcoiny. Małowartościowe kryptowaluty, za którymi nie stoją ani solidne fundamenty ani dobry zespół deweloperów. Przez społeczność kryptowalut są one uważane za niewiele warte technologicznie projekty. Dlaczego mam je w swoim portfelu?

     Odpowiedź jest prosta - ze względu na potencjalny bardzo wysoki zwrot z inwestycji. Ktoś mógłby zapytać dlaczego w swoim portfolio mam hard forki Bitcoina podczas, gdy jest tak dużo ciekawszych, lepszych, bardziej zaawansowanych i perspektywicznych projektów. Oczywiście te 2 pozycje stanowią mniejszą część mojego portfela i mam świadomość, że obarczone są one dużym ryzykiem. Dlaczego jednak w nie zainwestowałem? Ze względu na psychologię "ulicy".

     Zauważyłem już wcześniej, że podczas rajdów cenowych w górę te 2 kryptowaluty nad wyraz dobrze sobie radziły. Kupiłem więc pewną ilość BTG w okolicach końca 2019 r. średnio za 23 PLN/BTG oraz BCD (Bitcoin Diamond) w lutym tego roku za około 2.6 PLN/BCD.

     Moje obserwacje potwierdziły się już dwukrotnie w tym roku, pierwszy raz kiedy mieliśmy mocniejszy rajd cenowy, gdy USA zabiły irańskiego generała. Kolejny, kiedy mieliśmy pierwsze na większą skalę doniesienia o koronawirusie. Reakcję cen forków Bitcoina trafnie skomentował jeden z krypto użytkowników twittera:

autor i źródło: https://twitter.com/PortfelK


     Moim zdaniem jedno to wartość fundamentalna danego projektu a drugie to psychologia tłumu. Kiedy wyceny kryptowalut rosną i zaczynają inwestować w nie osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tym rynkiem powstaje FOMO (fear of missing out), czyli strach przed zmarnowaną okazją. Ludzie widząc w nazwie słowo Bitcoin, widząc niską cenę i to, że są bardzo duże wzrosty inwestują w ten projekt nakręcając jeszcze bardziej innych. Tak jak pisałem wcześniej, moim zdaniem jest tu potencjalne miejsce do bardzo dużego zwrotu z inwestycji tak samo jak jest bardzo bardzo duże ryzyko związane z inwestowaniem w takie pozycje (jak zresztą w rynek kryptowalut generalnie, jeżeli nie posiadasz trochę wiedzy).

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek.


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza