środa, 15 kwietnia 2020

Ilość Bitcoin na giełdach najniższa od 3 lat. Czy czeka nas rajd cenowy?


     Ilość Bitcoin zdeponowanych na giełdach osiągnęła właśnie najniższy poziom od prawie 3 lat. Poprzedni najniższy poziom był zarejestrowany 2 sierpnia 2017 roku. Wtedy cena 1 Bitcoina wynosiła 2 700 USD, żeby po niecałych 5 miesiącach osiągnąć 20 000 USD. Czy tym razem możemy być w przededniu ogromnych wzrostów?

     Co może być powodem, że ilość Bitcoinów przetrzymywanych na giełdach osiągnęła właśnie najniższy poziom od sierpnia 2017 roku? Prawdopodobnie to, że ludzie nie mają zamiaru ich sprzedawać i wycofują Bitcoiny z giełd. W myśl zasady "nie twoje klucze, nie twoje kryptowaluty" środki wycofywane są z giełd, żeby bezpiecznie je przechowywać we własnych portfelach.

autor: studio.glassnode.com
źródło: https://twitter.com/glassnodealerts


     Nie mam zamiaru na tym blogu spekulować na temat ceny. Jednakże kilka wskaźników, które obserwuję mogą sugerować wzrosty wycen kryptowalut w najbliższym czasie i chcę się tym podzielić i zostawić wam do własnej analizy.

     Kolejnym ciekawym aspektem jest ogromny wzrost zainteresowania wyszukiwaniem frazy "bitcoin halving" notowany w google trends. Właśnie osiągnęliśmy najwyższy historycznie poziom wyszukiwania tej frazy. Oznacza to, że ludzie z całego świata są mocno zainteresowani tym wydarzeniem, mając zapewne w pamięci, że ostatnie 2 halvingi były katalizatorem do ogromnych wzrostów.

źródło: https://trends.google.com/trends/

     Inwestorzy instytucjonalni, którzy zarządzają wielomilionowymi budżetami a także bogaci ludzie, którzy noszą się z zamiarem inwestycji w Bitcoina i inne kryptowaluty są w stanie zapoczątkować kolejny rajd cenowy kryptowalut. Takie jest moje zdanie. Ale gdzie znaleźć jakiekolwiek informacje, które pozwoliłyby zbadać nastroje "grubych ryb"? Pomocna może być analiza kapitalizacji rynkowej stable coinów - kryptowalut, które odwzorowują kurs tradycyjnej waluty np. USD.

Jeżeli spojrzymy na kilka z czołowych stable coinów zauważymy, że ich kapitalizacja rynkowa w ostatnich tygodniach wystrzeliła. Moim zdaniem oznacza to, że akumulowany jest kapitał a poważni gracze szykują się do dużych zakupów.

źródło: https://coinmarketcap.com/

źródło: https://coinmarketcap.com/

źródło: https://coinmarketcap.com/


Podsumowując:

  • Ilość Bitcoin trzymanych na giełdach jest najniższa od prawie 3 lat
  • Wyszukiwanie frazy "bitcoin halving" osiągnęło historyczne ATH (all time high)
  • Gromadzone są ogromne ilości stable coinów w ostatnich tygodniach

Każdy niech wyciągnie swoje wnioski. 
Uważam, że możemy być chwilę przed dużymi wzrostami, ale jest to tylko i wyłącznie moja opinia.


Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza