wtorek, 14 kwietnia 2020

Kryptowaluty - mój portfel. Tydzień 1.


 
    Czytając artykuły i blogi ze świata kryptowalut i finansów, zauważyłem że nic nie działa tak dobrze, jak konkretne przykłady oparte na dokładnych liczbach. Postanowiłem ujawnić znaczącą część mojego kryptowalutowego portfela i aktualizować go raz w tygodniu opisując dokładnie wygenerowane zyski albo poniesione straty.

     Wybrałem 6 kryptowalut ze swojego całego portfolio, poniżej przedstawię ich dokładną ilość wraz z cenami zakupu. Na początek kilka założeń:


  • Aktualizację wyników portfela będę robił na początku każdego tygodnia
  • Co tydzień będę dokupował do portfela nową pozycję o wartości 50 PLN
  • Przedstawiony portfel jest znaczną częścią mojego portfolio, daje to pojęcie o jakich mniej więcej kwotach mówimy
  • Kryptowaluty zawarte w tym portfelu były kupowane w przedziale 10.2019 - 03.2020, a podane niżej ceny zakupu są średnią wyliczoną na podstawie wszystkich zakupów danej pozycji
  • Portfel jest mocno agresywny (ryzykowny), są w nim pozycje bardzo solidne jak Ethereum (ETH), ale także bardzo niepewnie jak Bitcoin Diamond (BCD). Pozwoli to na obserwację i wyciągnięcie własnych wniosków po kilku tyg0dniach.
  • Portfel będę wyprzedawał partiami przy pewnych poziomach cen Bitcoina. Przykładowo przy cenie BTC 20 000 USD wyprzedaję 10%, przy kolejnym pułapie kolejne 10 % itd. W tym wpisie nie będę tego dokładnie omawiał.
  • Aktualne kursy kryptowalut będę sprawdzał w dniu publikacji wpisu wg serwisu Coinpaprika

     Powyższy wykres pokazuje wartość procentową każdej pozycji w stosunku do całego portfela. Wartość wyliczona jest na podstawie cen zakupu danej kryptowaluty w PLN.

Poniżej tabela przedstawiająca kryptowaluty, ich ilość i cenę zakupu, a także początkową wartość całego portfela.


Na dzień dzisiejszy wartość poszczególnych pozycji oraz całego portfolio wygląda następująco:


Podsumowując do dzisiaj portfel wygenerował 16.3 % zysku.


Największy zysk do tej pory wygenerował Bitcoin Gold + 68%, natomiast największa strata spowodowana jest spadkiem ceny Basic Attention Token - 29.5%. Nominalnie cały portfel zyskał w przybliżeniu 915 PLN.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek.


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza