poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Bitcoin + 6%, Ethereum + 19% w ciągu 7 dni! Kryptowaluty - mój portfel. Tydzień 2.


     W ostatnich dniach obserwujemy ożywienie na rynku kryptowalut. W ciągu tygodnia Bitcoin zyskał na wartości 6%, a Ethereum aż 19%. Spora część rynku także zanotowała zauważalne wzrosty. Czas zaktualizować wycenę mojego portfela i dorzucić kolejną pozycję.


     W ostatnim tygodniu spora część kryptowalut odnotowała całkiem spore wzrosty. Pisałem w jednym z ostatnich postów, że wiele wskazuje na to, że czeka nas spory ruch cenowy, możecie przeczytać o tym tutaj. Odkąd przedstawiłem część swojego kryptowalutowego portfolio minął już tydzień. Pora więc na aktualizację oraz dokupienie kolejnej pozycji za 50 PLN.

Klikając w odnośnik możecie przeczytać jak wartość mojego portfela wyglądała na początku ubiegłego tygodnia. Dodatkowo na samym dole posta klikając w etykietę "mójportfel" będziecie mogli w prosty sposób wyfiltrować tylko te wpisy, które powiązane są z tą serią.

Dla przypomnienia podam kilka założeń, które ustaliłem dla śledzenia tej serii:

  • Aktualizację wyników portfela będę robił na początku każdego tygodnia
  • Co tydzień będę dokupował do portfela nową pozycję o wartości 50 PLN
  • Przedstawiony portfel jest znaczną częścią mojego portfolio, daje to pojęcie o jakich mniej więcej kwotach mówimy
  • Portfel jest mocno agresywny (ryzykowny). Są w nim pozycje bardzo solidne jak Ethereum (ETH), ale także bardzo niepewnie jak Bitcoin Diamond (BCD). Pozwoli to na obserwację i wyciągnięcie własnych wniosków po kilku tygodniach.
  • Portfel będę wyprzedawał partiami przy pewnych poziomach cen Bitcoina. Przykładowo przy cenie BTC 20 000 USD wyprzedaję 10%, przy kolejnym pułapie kolejne 10 % itd. Moją strategię wyjścia omówię w jednym z wpisów w późniejszym terminie.
  • Aktualne kursy kryptowalut będę sprawdzał w dniu publikacji wpisu wg serwisu Coinpaprika

Do portfolio dokupiłem wczoraj kryptowalutę Dash (DASH) o wartości 50 PLN. Dash jest jedną z czołowych pozycji wg kapitalizacji rynkowej. W tym momencie znajduje się na 19. miejscu wśród wszystkich projektów. Jeszcze w tym tygodniu wrzucę na blog dokładniejszy opis tej kryptowaluty w postaci osobnego wpisu i wytłumaczę, dlaczego jest to pozycja, którą warto się zainteresować.

Dopóki cena Dash będzie poniżej 500 PLN, będę dokupował go co tydzień do naszego portfela. W momencie kiedy przebije ten poziom cenowy, zastanowię się co dalej.

Poniżej znajdziecie grafikę pokazującą cały portfel rozbity na poszczególne pozycje wraz z cenami ich zakupu. Grafika jest zaktualizowana o dzisiejszy zakup Dash.Jeżeli uważacie ten wpis za ciekawy, zostawcie proszę komentarz ze swoją opinią pod 
postem lub jakikolwiek inny komentarz. Pomoże mi to w lepszym wypromowaniu bloga. Dzięki


Przypomnę, że w ostatnim wpisie z tej serii cały portfel był na plusie 16.3 %.
Na dzień dzisiejszy wartość portfela wygląda następująco:


Od momentu zakupów do dziś portfel wygenerował 24.1% zysku.Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek.


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza