środa, 1 kwietnia 2020

Portfele Bitcoin z co najmniej 1 sztuką notują nowe ATH. Te z minimum 100 BTC najniżej od 6 miesięcy.     Tak jak pisałem na subiektywnie o kryptowalutach możemy zaobserwować całkiem ciekawą sytuację jeżeli chodzi o portfele, które posiadają odpowiednio +0.1 BTC, +1 BTC oraz +100 BTC.

     Zacznijmy od osób, które posiadają co najmniej 0.1 BTC.
Widzimy, że obecnie mamy nowe ATH (all time high). W sieci Bitcoin takich portfeli jest prawie 3 mln.
autor: studio.glassnode.com
źródło: https://twitter.com/glassnodealerts


     Podobna sytuacja jest w przypadku portfeli, które zawierają co najmniej 1 BTC.
    Ich liczba jest także na rekordowym poziomie - ok. 800 000 portfeli.
autor: studio.glassnode.com
źródło: https://twitter.com/glassnodealerts

     Natomiast jeżeli spojrzymy na naprawdę grube portfele, które posiadają więcej niż 100 Bitcoin (czyli minimum 620 000 USD) widzimy, że ich liczba jest na najniższym poziomie od 6 miesięcy.
autor: studio.glassnode.com
źródło: https://twitter.com/glassnodealerts

     Moje wnioski są takie, że coraz więcej osób na świecie doświadczając kryzysu, spowolnienia gospodarczego i zdających sobie sprawę z tego, że poprzez astronomiczne ilości drukowanych przez banki centralne pieniędzy czeka nas wysoka inflacja a w niektórych krajach może nawet hiperinflacja.

Ludzie szukają aktywów, gdzie będą w stanie ochronić wartość swoich oszczędności. Od setek lat było to między innymi złoto. Teraz część osób w podobny sposób może postrzegać Bitcoina (a może nawet inne kryptowaluty). 

To właśnie pokazują nam powyższe wykresy, ludzie kupują chociaż część Bitcoina w nadziei, że uchronią swoje środki a może nawet zarobią w niedalekiej przyszłości. Moim zdaniem jest to także bardzo dobry znak jeśli chodzi i masową adopcję kryptowalut i technologii Blockchain.

Portfele posiadające ponad 100 BTC (nieraz wiele wiele więcej) mogą być to środki instytucjonalne np. funduszy inwestycyjnych, emerytalnych itd. Z tego co kojarzę zarządzający takimi instytucjami, w czasach kiedy są tak gwałtowne spadki na giełdach i panuje ogólny strach, są zobligowani do pozbycia się najbardziej ryzykownych aktywów ze swojego portfela. Jeżeli mają do wyboru Bitcoina albo akcje, obligacje lub inne instrumenty finansowe, to w pierwszej kolejności pozbywają się BTC.

     To jest oczywiście tylko moje zdanie. Ale trzeba pamiętać, że kryzys to także potencjalne okazje. Podczas każdego krachu w historii tworzyło się wiele nowych majątków, więc może trzeba o tym pomyśleć w ten sposób.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza