wtorek, 28 kwietnia 2020

Wywiad z topowym ekspertem ds. Bitcoin, kryptowalut i technologii blockchain - The Crypto Lark.


     Dzisiaj przygotowałem dla was wywiad z jednym z topowych ekspertów zajmujących się technologią blockchain, Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Lark Davis to popularny autor kanału na Youtube The Crypto Lark, odpowie on na kilka moich pytań.


     Ci z was, którzy interesują się kryptowalutami i Bitcoinem od dłuższego czasu, musieli w pewnym momencie natrafić na anglojęzyczny kanał The Crypto Lark. Lark Davis jest jednym z topowych ekspertów jeżeli chodzi o wszystko co związane jest z decentralizacją, DeFi, Bitcoinem i innymi zagadnieniami na pograniczu technologii blockchain, kryptowalut i rewolucji, która odbywa się na naszych oczach. Jeżeli jeszcze nie subskrybujecie jego kanału to serdecznie zachęcam, jest tam masa wartościowych informacji każdego dnia.

Youtube: The Crypto Lark

Poniżej znajdziecie kilka pytań, które zadałem Larkowi. Pierwsza część jest to oryginalny wywiad w języku angielskim. Dla osób, które trochę mniej radzą sobie z językiem, przygotowałem tłumaczenie, które znajdziecie na samym dole posta. Miłego czytania :)

You are well known expert in crypto space. You run youtube channel with almost 120 000 subscriptions and educate people from all around the world about Bitcoin, cryptocurrency and blockchain technology. Please tell me what people usually don't ask you about, what they probably should? What's the most freuqently asked question you usually get?

I would break this into two part. The first is when to sell. Many people are good at buying, but really struggle with taking profits on their investments. This is a very important aspect of investing that many people in the crypto space miss out on, largely because many are new to investing overall. The second would be about security. Far too many people do not take their security seriously enough. If you have a good amount of crypto please get a hardware wallet.
The most frequent question is when to buy. The best method for most people is to dollar cost average, buying for example $20 or $50 in Bitcoin every week. Sadly many people go all in at the top and then all out at the bottom. Be careful not to do this! 

As we all know in few days Bitcoin reward for every mined block will be cut in half from 12.5 BTC to 6.25 BTC. What impact it can have on Bitcoin price in short term and what impact on medium-long term?

Short term the impact - will be little positive. In fact a price drop of up to 30% after the halving is possible as the hype fades. However historically we have seen new cycle peaks happen 12 to 18 months after the halving. This cycle could reach on 100,000 based on various models and trends. The real long term picture though is 2032 when the block reward drops under 1 Bitcoin a block. Can you hold that long? 

How do you see cryptocurrency adoption in following years? Do you think usual Joe can be using cryptocurrencies in nearest future like he uses credit cards or internet today?

Adoption is growing by the day. And the user experience is improving all of the time with more user friendly and useful services, and now major phone companies installing crypto wallets in their phones. It is only a question of time for mainstream adoption. 

If you could pick just one altcoin with small marketcap but with potentially huge gains in the next bull run (keeping in ming that potentially huge gains = huge risk), what altcoin would it be?

Kava - it is like makerdao but for multi chain decentralized finance. Kava will issue stable coins backed by bitcoin, binance coin, cosmos, and xrp. 

Jesteś znanym ekspertem jeżeli chodzi o kryptowaluty. Prowadzisz kanał na Youtube, który zgromadził prawie 120 000 subskrybentów oraz edukujesz ludzi z całego świata na temat Bitcoin, kryptowalut i technologii blockchain. Powiedz proszę o co ludzie zazwyczaj cię NIE pytają a prawdopodobnie powinni? Jakie jest pytanie, które dostajesz najczęściej?

Rozdzieliłbym to na 2 części. Pierwsza to, kiedy sprzedać. Sporo ludzi jest dobra w kupowaniu, ale mają duży kłopot z wyciąganiem zysku ze swoich inwestycji. Jest to bardzo ważny aspekt inwestowania, a sporo ludzi przegapia dobry moment na sprzedaż, głównie dlatego że są nowi w świecie inwestycji (ogólnie). Druga część byłaby na temat bezpieczeństwa. Zdecydowanie zbyt dużo ludzi nie bierze kwestii bezpieczeństwa na poważnie. Jeżeli masz znaczącą ilość kryptowalut kup proszę portfel sprzętowy. Pytanie, które słyszę najczęściej brzmi "kiedy kupić"? Najlepszą metodą dla większości ludzi będzie uśrednianie ceny zakupu, kupując na przykład Bitcoin za 20$ czy 50$ każdego tygodnia. Niestety wiele osób wchodzi all in na szczycie a potem wyprzedają wszystko na dołku. Bądź ostrożny i nie rób tak!

Dobrze wiemy, że za kilka dni nagroda za każdy wydobyty blok w sieci Bitcoin zostanie obcięta o połowę z 12.5 BTC na 6.25 BTC. Jaki może to mieć wpływ na cenę Bitcoin krótkoterminowo, a jaki średnio i długoterminowo?

Krótkoterminowo będzie miało to pozytywny wpływ. Spadek ceny do 30% po halvingu jest możliwy, kiedy szum medialny zniknie. Jednakże historycznie widzieliśmy nowe szczyty każdego cyklu 12 do 18 miesięcy po halvingu. W tym cyklu (Bitcoin) może osiągnąć 100 000 (USD) bazując na różnych modelach i trendach.  Prawdziwym ujęciem długoterminowym jest jednak 2032 r. kiedy nagroda za wydobycie bloku spadnie poniżej 1 BTC. Jesteś w stanie trzymać swoje krypto tak długo?

Jak twoim zdaniem będzie wyglądała adopcja kryptowalut w kolejnych latach? Sądzisz, że przeciętny Kowalski może używać kryptowalut w najbliższej przyszłości, tak jak używa dziś kart kredytowych czy internetu?

Adopcja kryptowalut rośnie z dnia na dzień. Doświadczenie użytkowników polepsza się cały czas, kiedy to pojawiają się coraz to bardziej użyteczne i przychylne użytkownikom serwisy.  Topowe firmy produkujące telefony instalują portfele kryptowalutowe w swoich smartphone'ach. Jest kwestią czasu, kiedy kryptowaluty przejdą do mainstream'u.

Jeżeli mógłbyś wybrać tylko jednego altcoina z małą kapitalizacją rynkową, ale ogromnym potencjałem do dużych zysków podczas kolejnej hossy (pamiętając o tym, że duży potencjalny zwrot z inwestycji = duże ryzyko), który byłby to projekt?

Kava - jest jak Makerdao, ale dla wielołańcuchowych zdecentralizowanych finansów. Kava wyemituje swój stable coin oparty o bitcoin, binance coin, cosmos i xrp.Mam nadzieję, że wywiad ci się podobał i wyciągniesz z niego coś dla siebie. Jeżeli tak, zostaw proszę komentarz ze swoją opinią. Czy chciałbyś w przyszłości wywiady z kolejnymi ekspertami?

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza