wtorek, 7 kwietnia 2020

Zakup Ethereum (ETH) kilka tygodni temu - dobra decyzja? Bitcoin i inne kryptowaluty mocno w górę.     W ostatnich dniach cena Bitcoin próbowała kolejny raz przebić granicę 7000 USD. Udało się to wczoraj, a dziś jesteśmy już znacznie wyżej - ok. 7400 USD. Ostatnie 48h przyniosło nam wzrost wyceny praktycznie wszystkich czołowych kryptowalut.


      Ostatnie kilkanaście dni nie działo się za dużo na rynku. Cena Bitcoina cały czas znajdowała się pomiędzy 6000 USD a 7000 USD. Było sporo sygnałów mówiących o tym, że czeka nas w najbliższym czasie jakiś większy ruch cenowy. Na giełdach zwiększała się w dużym tempie liczba rejestrujących się nowych użytkowników, było gromadzonych też coraz więcej stablecoinów (kryptowaluta, która odwzorowuje kurs waluty fiat np. kurs USD) oraz utworzyła się formacja na wykresie cenowym, która zwiastowała że mamy większe szanse na wybicie ceny niż na spadek.

   

   Od wczoraj obserwujemy całkiem mocny rajd w górę praktycznie wszystkich czołowych kryptowalut. Marketcap (wartość całego rynku) wzrósł z ok. 190 mld USD do ponad 210 mld USD. Bitcoin nieco stracił na dominacji - obecnie 64.2 % (wg. CoinMarketCap), co za tym idzie altcoiny też zarejestrowały spore wzrosty.

źródło: https://coinpaprika.com/pl/

     Osobiście jestem zadowolony z zakupu jaki zrobiłem mniej więcej w połowie marca, kiedy to 1 ETH kosztował ok. 460 PLN. Jak się okazuje był to prawie idealny dołek jaki odnotowaliśmy w tym roku. Ostatnie 7 dni Ethereum dało zarobić aż 30% i jest to jeden z najlepszych wyników. O tym dlaczego uważam, że ETH jest jednym z ciekawszych i bardziej perspektywicznych projektów opiszę w kolejnym poście. 

     Rynek krypto jest jeszcze bardzo młody (ok 10 lat) i cechuje się bardzo dużą (dla tradycyjnych rynków wręcz nie do pomyślenia) zmiennością. Moim zdaniem jesteśmy jeszcze na tak wczesnym etapie, że daje to bardzo duże możliwości zrealizowania ponadprzeciętnych zysków w przyszłości, o ile wiemy dokładnie co robimy. Z drugiej strony jest bardzo łatwo stracić większość lub cały kapitał, jeżeli wejdziemy bez odpowiedniego przygotowania.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek.


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza