czwartek, 7 maja 2020

Szczyt kolejnej bańki na kryptowalutach w październiku 2021? Jest to bardzo prawdopodobne. Sugeruje tak model Bitcoin Golden Ratio.


     Uważam, że im więcej mamy danych historycznych, wskaźników i modeli przewidujących wycenę kryptowalut tym lepiej dla nas. Korzystając z różnych indykatorów jesteśmy w stanie całkiem nieźle ustalić, kiedy są dobre momenty na zakup Bitcoin i innych kryptowalut, a kiedy warto pomyśleć o ich sprzedaży. Dzisiaj przedstawię ci model, który bardzo dobrze sprawdził się przy poprzednich dwóch cyklach rynkowych. Wynika z niego, że szczyt kolejnej hossy nastąpi około października 2021 r.
     
     Czytając ten blog możesz poznać coraz więcej wskaźników i modeli, które pomogą ci w wyborze odpowiedniego momentu na wejście i wyjście z inwestycji. Każdego tygodnia przedstawiam kolejne indykatory, które jeśli będą czytane w odpowiedni sposób i łączone z innymi, dają naprawdę realną szansę na zainwestowanie w dobrym momencie i wyjście z tej inwestycji ze sporym profitem. Dzisiaj pokażę ci, dlaczego jest prawdopodobne, że szczyt kolejnej hossy nastąpi w okolicach października 2021 roku, czyli za około 16 miesięcy.

Na początek spójrz na grafikę poniżej:

autor: https://twitter.com/TradingShot
źródło: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/QBeNL8jt-BITCOIN-The-Golden-51-49-Ratio-600-days-of-Bull-Market-left/

Zauważ, że na wykresie są poprowadzone 3 pionowe linie określające dokładne daty halvingu Bitcoin (1st halving, 2nd halving..). Jakie wnioski możemy wyciągnąć z powyższego modelu?

1. Pełny cykl Bitcoin trwa około 4 lata - od szczytu do szczytu hossy. Na wykresie szczyt hossy znajdziesz oznaczony czerwoną strzałką opisaną "Top".

2. Halving Bitcoin do tej pory przypadał prawie idealnie w połowie pomiędzy najniższą wyceną a najwyższą wyceną Bitcoin w danym cyklu:


  • Halving 1 miał miejsce w listopadzie 2012 r. Najniższa cena Bitcoin była zarejestrowana 371 dni przed halvingiem. Najwyższa 364 dni po halvingu. Jeżeli spojrzymy pod kątem procentowym, to 51% czasu (371 dni) przed halvingiem mieliśmy dołek, natomiast 49% czasu (364 dni) po halvingu mieliśmy szczyt.
  • Halving 2 miał miejsce w lipcu 2016 r. Najniższa cena Bitcoin była zarejestrowana 532 dni przed halvingiem. Najwyższa 525 dni po halvingu. Schemat powtórzył się właściwie 1:1, 51% czasu (532 dni) przed halvingiem zanotowaliśmy dołek, natomiast 49% czasu (525 dni) osiągnęliśmy szczyt wyceny BTC.

3. Trzeci halving nastąpi już za kilka dni. Na wykresie zauważysz, że najniższa cena była zarejestrowana 518 dni przed tym wydarzeniem. Jeżeli schemat powtórzy się kolejny raz z taką samą precyzją, to jest to nasze 51%. Przy tym założeniu 49%, czyli czas, w którym powinniśmy być świadkami najwyższej wyceny Bitcoin (i prawdopodobnie innych kryptowalut) powinien nastąpić w okolicach października 2021 r. 

     Uważam, że jest to kolejny wskaźnik, który jak najbardziej warto mieć w swoim arsenale obok innych, które opisywałem we wcześniejszych postach. Wiele z nich pokazuje 2021 r. jako potencjalnie najlepsze miejsce na wyjście z inwestycji. Wyciągając wszystko co najlepsze z podanych modeli i opierając to na własnym doświadczeniu i nauce uważam, że długoterminowo Bitcoin i niektóre kryptowaluty powinny być bardzo zyskowną inwestycją. Oczywiście dużo zależy od tego w jakie projekty inwestujemy i czy jesteśmy w stanie przeczekać chwilowe spadki czasami nawet rzędu kilkunastu %, co na rynku krypto nie jest niczym nadzwyczajnym.


Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza