poniedziałek, 18 maja 2020

12 kanałów YouTube i stron www związanych z Bitcoinem i kryptowalutami, które polecam.


     Zaczynając swoją przygodę z rynkiem kryptowalut znalezienie dobrych źródeł informacji zajęło mi kilka miesięcy. Jest bardzo dużo kanałów na YouTube, blogów czy stron www. Jednak na samym początku nie wiesz co jest wartościowe a co niekoniecznie. Dzisiaj przedstawię ci listę miejsc, do których ja sam regularnie zaglądam. Po pewnym czasie przefiltrowałem te źródła, które mi odpowiadają pod różnymi względami i tak powstała ta lista.
 
     Wiem jak irytujące mogą być same początki, kiedy ciężko jest się zorientować od czego właściwie zacząć. Gdzie kupić Bitcoin i inne kryptowaluty?  Gdzie je przetrzymywać (trzymanie kryptowalut na giełdzie nie jest dobrym pomysłem) i jak sprawdzać aktualne notowania? Dla osób, które dopiero są na samym początku, przygotowałem wpis, który może znacznie ułatwić przejście tych kilku pierwszych kroków, wystarczy kliknąć tutaj.

Od 2019 roku, kiedy to w zasadzie każdego dnia poświęcam kilka godzin na poznanie i zrozumienie rynku kryptowalut, korzystałem ze sporej ilości źródeł. W pewnym momencie jednak zdajesz sobie sprawę, że masz polubione X kanałów oraz stron i tak naprawdę nie jesteś w stanie ich śledzić na bieżąco, co więcej czujesz się przytłoczony nadmiarem informacji i ciężej ci skupić się tylko na konkretach filtrując cały szum informacyjny wokół. Poniżej znajdziesz 12 miejsc, z których ja regularnie staram się czerpać swoją wiedzę. Oczywiście nie jest to zamknięta lista, która nie podlega już zmianom. Bardzo często dowiadując się czegoś z danego kanału zaczynam swój własny research co prowadzi mnie do innych stron i źródeł. Jest to zresztą jedna z podstawowych metod zdobywania wiedzy - DYOR Do Your Own Research.

Poniżej znajdziesz listę 12 miejsc, z których korzystam i na dzień dzisiejszy mogę polecić. Zastrzegam jednak, że nie powinieneś ślepo wierzyć komukolwiek. Najlepszą metodą dla mnie jest zdobywanie wiedzy z różnych źródeł, ale sprawdzanie jej poprawności we własnym zakresie. Jeżeli wyciągniesz od każdego twórcy to co ma najlepsze do zaoferowania i będziesz myślał samodzielnie, jesteś w stanie rozumieć rynek na całkiem niezłym poziomie po kilku miesiącach zaangażowania.

Kanały YouTube:

1. Krypto Kamikaze (Xgrosz) - Xgrosz jest bardzo doświadczonym inwestorem i traderem. Posiada on bardzo rozległą wiedzę na temat rynku kryptowalut. Śledząc go dłuższy czas zauważysz, że tradycyjne rynki finansowe też nie są mu obce. Swoje zdanie na temat Bitcoina i innych kryptowalut przedstawia w charakterystyczny sposób. Stara się, abyś nie tylko zrozumiał same mechanizmy działania rynku, ale przekazuje całą filozofię. Oglądając Xgrosza po pewnym czasie masz bardzo szerokie spojrzenie na rynek. Jest on także świetnym traderem co udowodnił już dwukrotnie na łamach swojego kanału. Pierwszy raz zdobywając w 12 miesięcy 1 Bitcoina z wkładu 0.1 BTC. Ostatnio Xgrosz postanowił przeprowadzić tą serię jeszcze raz. Grał tym razem bardziej agresywnie, co było poparte coraz większym doświadczeniem. Tym razem wpłacając 0.1 BTC na jego koncie cały Bitcoin znalazł się już po 4 miesiącach, co jak sam powiedział było bardzo wymagające i czasochłonne.

2. Jarzombek - Kamil prowadzi bardzo ciekawy kanał, który zyskuje na popularności. Dowiesz się tutaj bardzo wielu ciekawostek i poznasz niszowe projekty, które mają duży potencjał. Jarzombek sporo informacji czerpie z Reddit oraz 4chan. Jak sam mówi, miejsca te są pełne trolli (szczególnie 4chan), ale jeśli jesteś w stanie wyfiltrować z setek niewartościowych wpisów te kilka, które niosą wartość, to możesz ustawić się w bardzo dobrej pozycji. Potwierdzeniem tego, jak dużo osób czerpie wiedzę z jego kanału była ostatnia rekomendacja dwóch użytkowników twitter. Kamil podzielił się swoją obserwacją na temat dwóch użytkowników, którzy często wspominają o niszowych projektach, które następnie znacznie rosły na wartości. Po tej informacji polscy użytkownicy twittera szturmem zaczęli obserwować te osoby, co było dla nich wielkim i pozytywnym zaskoczeniem.

3. Phil Konieczny - najbardziej popularny kanał na polskim YouTube związany z tematyką kryptowalut. Na kanale Filipa znajdziesz świetne reserach'e kryptowalut, które zrobione są z największą starannością. Regularnie pojawiają się "wiadomości ze świata kryptowalut", które opisują bieżącą sytuację na rynku krypto, ale także światową gospodarkę. Każdy film przygotowany jest bardzo starannie i poprzedzony bardzo solidnym research'em. Myślę, że sporo osób stawia swoje pierwsze kroki na tym rynku właśnie przy pomocy nagrań Phila.

4. Piotr Ostapowicz - Piotr w każdym nagraniu zasypuje nas ciekawymi analizami i danymi fundamentalnymi. Dowiesz się z tego kanału, jakie wykresy, analizy i modele mogą być przydatne w zrozumieniu tego rynku. Od ponad 2 lat nagrywana jest seria, gdzie co tydzień za 20 PLN kupowany jest Bitcoin a za kolejne 20 PLN inny altcoin. Po takim czasie jest to fajny materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków. Materiały przygotowane są w bardzo ciekawy i spójny sposób, są angażujące i naszpikowane przydatną wiedzą.

5. Sunny Decree - pierwszy z anglojęzycznych kanałów. Znajdziesz tutaj sporo analizy fundamentalnej, ale także pojawia się analiza techniczna. Omawiane są często pojawiające się na rynku sygnały, które mogą świadczyć o nadchodzących wzrostach lub spadkach. Wiedza podana jest w sposób, który bardzo mi odpowiada. Jest to jeden z moich ulubionych kanałów, jeżeli chodzi o YouTube anglojęzyczny.

6. Crypto Lark - kolejny obowiązkowy moim zdaniem kanał do śledzenia. Lark dzieli się swoją wiedzą w bardzo przystępny i zabawny sposób. Jest na tym rynku od wielu lat i czuć to w jego materiałach. Przeprowadza on wywiady z najbardziej topowymi osobami powiązanymi z tym rynkiem takimi jak Anthony Pompliano czy Andreas Antonopoulos. Lark udzielił także wywiadu na mój blog, który przeczytasz klikając tutaj.

7. MM Crypto - sporo analizy technicznej oraz szukania sygnałów zakupu/sprzedaży. Często pojawiaja się tutaj dość znany analityk techniczny DavinciJ15, który w przeszłości często bardzo trafnie przepowiadał zachowania ceny BTC przy pomocy właśnie analizy technicznej. Aktualnie jest na etapie sprzedaży domu, żeby za uzyskane pieniądze kupić Bitcoiny. Uważa on, że przed nami duża hossa na rynku kryptowalut.

8. Allesio Rastani - popularny trader. Inwestuje zarówno na rynkach tradycyjnych jak i na rynku kryptowalut. Odzwierciedla to jego kanał na YouTube. Znajdziesz tu informacje o rynku złota i ropy. Omawiane jest S&P 500, Dow Jones, ale także rynek kryptowalut. Alessio kilkukrotnie przestrzegł w bardzo dobrym momencie o nadchodzącej dużej korekcie na rynku kryptowalut korzystając z analizy technicznej. Jest skuteczny w tym co robi i warto go śledzić.

Strony:

9. BitHub - polski portal, który do tej pory omawiał tematy związane z Bitcoinem i innymi projektami ze świata kryptowalut. Od niedawna zakres omawianych tematów uległ rozszerzeniu i znajdziesz tutaj także artykuły związane z ekonomią, geopolityką czy inwestycjami.

10. Bitcoinist - codziennie świeże informacje z krypto rynku. Analizy, news'y, bieżące wydarzenia. Portal zorganizowany w fajny i przejrzysty sposób.

11. Crypto Potato - portal podobny do tego powyżej. Niejednokrotnie dowiedziałem się tutaj czegoś wartościowego, dlatego moim zdaniem jest także warty polecenia.

12. Twitter - wręcz nieocenione źródło wiedzy. Do tej pory nigdy nie używałem twittera i założyłem go tylko z myślą o kryptowalutach. Jest to serwis społecznościowy, w którym udaje się ominąć zbędny spam i małowartościowe treści. Jeżeli tylko zaczniesz obserwować odpowiednie konta powiązane z tematyką kryptowalut, to masz dostęp do ogromnej ilości darmowej wiedzy. Każdego dnia użytkownicy wrzucają swoje analizy, wykresy, grafiki, przemyślenia. Na twitter jesteś w stanie zobaczyć jaki w danym momencie panuje sentyment na rynku, jakie mogą być trendy w najbliższej przyszłości. Gdybym mógł wybrać tylko jedno źródło informacji, to postawiłbym zdecydowanie na twitter. Jest to po prostu kopalnia wiedzy.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:

   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza