środa, 6 maja 2020

Kryptowaluty - mój portfel. Tydzień 4. Dodatkowo ciekawa obserwacja.


     Dziś mija miesiąc odkąd zacząłem prowadzić serię Kryptowaluty - mój portfel. Mam nadzieję, że prowadząc ją przez kolejne tygodnie będzie to dobry materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków nt poszczególnych projektów. W dzisiejszym wpisie przygotowałem także pewną ciekawą obserwację.
 
    Nie wiem od jakiego czasu śledzisz rynek kryptowalut, ale ja co jakiś czas odkrywam coś, co pozwala mi spojrzeć na niego w całkiem inny sposób. Jedną z takich ciekawostek a może nawet bardziej obserwacji chcę się podzielić dzisiaj z tobą. Po czym standardowo przejdziemy do podsumowania kolejnego tygodnia i zobaczymy jakie zmiany zaszły w moim portfelu. Polecam ci cofnięcie się nieraz i przeczytanie wcześniejszych wpisów z tej serii, być może pozwoli ci to na wyciągnięcie ciekawych wniosków. Posty, które tworzę na tym blogu opatrzone są etykietą na samym dole wpisu. W prosty sposób możesz wyfiltrować tylko te wpisy, które najbardziej cię interesują. Ta seria ma przypisaną etykietę #mójportfel.

Poniżej znajdziesz grafikę oraz jej omówienie. Jest to pewna obserwacja, o której być może nie miałeś do tej pory pojęcia.

autor i źródło: https://twitter.com/rektcapital

Wiele osób będących w świecie krypto od dłuższego czasu zauważyło pewien schemat przepływu pieniędzy na tym rynku. Może być to istotna wskazówka przy wyborze odpowiedniego momentu na inwestycję w Bitcoin lub inne kryptowaluty, warto dodać ją do swojego arsenału obok innych wskaźników i modeli. Mini cykle na rynku wyglądają bardzo często w taki oto sposób:

1. Na rynek wpływa nowa gotówka w postaci walut FIAT takich jak USD, PLN czy EUR.

2. Pompowany jest Bitcoin i zwiększa on swoją dominację nad innymi kryptowalutami.

3. Następnie kiedy cena Bitcoin się ustabilizuje pompowane są kryptowaluty z dużą kapitalizacją rynkową takie jak np. Ethereum, Litecoin.

4. Kolejną fazą jest pompowanie kryptowalut ze średnią kapitalizacją rynkową.

5. Na samym końcu kapitał wędruje do kryptowalut o bardzo małej kapitalizacji rynkowej. Są to te projekty, które nieraz możemy zaobserwować, że robią wyniki rzędu kilkudziesięciu lub kilksuet % w ciągu kilku tygodni. Dzieje się tak dlatego, że wystarczy stosunkowo niewielki kapitał, żeby wywindować kurs mocno do góry, ponieważ marketcap kryptowaluty jest bardzo niski.

     Jeżeli chodzi o portfel, to wygenerował on kolejne kilka % zysku. Spowodowane jest to ostatnim rajdem, który wyniósł cenę Bitcoina w okolice 9 000 USD. Poniżej przypominam założenia dla tego cyklu:

  • Aktualizację wyników portfela będę robił na początku każdego tygodnia
  • Co tydzień będę dokupował do portfela nową pozycję o wartości 50 PLN
  • Przedstawiony portfel jest znaczną częścią mojego portfolio, daje to pojęcie o jakich mniej więcej kwotach mówimy
  • Portfel jest mocno agresywny (ryzykowny). Są w nim pozycje bardzo solidne jak Ethereum (ETH), ale także bardzo niepewnie jak Bitcoin Diamond (BCD). Pozwoli to na obserwację i wyciągnięcie własnych wniosków po kilku tygodniach.
  • Portfel będę wyprzedawał partiami przy pewnych poziomach cen Bitcoina. Przykładowo przy cenie BTC 20 000 USD wyprzedaję 10%, przy kolejnym pułapie kolejne 10 % itd.
  • Aktualne kursy kryptowalut będę sprawdzał w dniu publikacji wpisu wg serwisu Coinpaprika

Dzisiaj dokupiłem kolejną część kryptowaluty Dash (DASH) za 50 PLN. Tak wygląda wartość mojego portfela po cenach zakupu:
Tak wycena całego portfela wygląda na dzień dzisiejszy:


Zysk wygenerowany przez cały portfel:


Osobiście jestem bardzo zadowolony, chociaż patrzę w przyszłość bardzo optymistycznie z nadzieją, że to dopiero jest sam początek dużych wzrostów. Pamiętaj także o tym, że są osoby, które kupiły na lokalnych górkach i mogą być w tym momencie równie dobrze - 30% albo i więcej.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Kliknij poniżej, jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować:


Disclaimer:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza