czwartek, 14 maja 2020

Niewidziany od dawna sygnał zakupu Bitcoin. Kryptowaluty - mój portfel. Tydzień 5.


     W trakcie pisania tego posta Bitcoin jest na 6% plusie w ciągu ostatnich 24 godzin. Cena 1 BTC wynosi 9 455 USD i odrabia on ładnie straty po ostatniej korekcie w okolice 8 000 USD. W pogoni za BTC ruszyło sporo altcoinów, a coraz więcej osób ze świata krypto mówi o tym, że już bardzo niedługo może czekać nas kolejny alt season.


     W ostatnim czasie mieliśmy bardzo mocne wybicie ceny na BAT (Basic Attention Token), który po wielu miesiącach przebił znów poziom 1 PLN/BAT. Jednak po korekcie, którą mieliśmy kilka dni temu BAT także sporo zleciał w dół. Na dzień dzisiejszy jest on prawie na 10% plusie w ciągu ostatnich 7 dni, a jego cena wynosi 0.85 PLN/BAT. Piszę o tym dlatego, że BAT (Basic Attention Token) obok BCD (Bitcoin Diamond) jest jedną z kryptowalut, która od wielu tygodni generuje stratę w moim portfelu.

Warto także zauważyć, że wchodzimy powoli historycznie w fazę wzrostów, która następowała kilka tygodni po poprzednich halvingach. Biorąc pod uwagę, że 2 miesiące temu mieliśmy ogromną, ponad 50% korektę Bitcoin i kilka dni temu znów spadliśmy z okolic prawie 10 000 USD na 8 000 USD myślę, że tym razem niekoniecznie musimy być świadkami głębokiej korekty po halvingu, ponieważ "słabe ręce" już wyprzedały się przy ostatnich spadkach. Dodatkowo obserwujemy niewidziany od wielu miesięcy znaczny wzrost wyszukiwania frazy "buy bitcoin" na całym świecie, co moim zdaniem jest na pewno pozytywnym sygnałem.

źródło: https://trends.google.com/trends

Wracając do portfela, który od samego początku możecie śledzić klikając etykietę #mójportfel na dole posta. Dokupiłem znów kryptowalutę Dash (DASH) za kolejne 50 PLN. Tak wygląda początkowa wartość portfela:


Na dzień dzisiejszy całkowita wartość portfela wygląda następująco:


Zysk wygenerowany przez cały portfel:
Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza