wtorek, 30 czerwca 2020

MVRV Long/Short Difference i wycofywanie Bitcoinów z giełd - mocne sygnały na zbliżający się bull market.


     Dwa sygnały, które w przeszłości pojawiały się tuż przed wzrostami kryptowalut, właśnie dały o sobie znać.

    Pojawiły się dwa ciekawe sygnały, które historycznie poprzedzały hossę na rynku kryptowalut. Wiem, że możesz być znużony tym, że Bitcoin od około dwóch miesięcy idzie bokiem w okolicach 8800 - 9800 USD. Część analityków twierdzi, że im dłużej potrwa konsolidacja ceny, tym wyższą wartość Bitcoin osiągnie na koniec cyklu.

Mała wskazówka dla osób, które na rynku kryptowalut dopiero zaczynają albo są tutaj dopiero od kilku miesięcy. Zdaje sobie sprawę, że większość chciałaby zarobić xx czy xxx% w krótkim czasie i wydaje ci się, że ceny stoją w miejscu. Jest jednak wiele analiz i wskaźników, które pokazują, że rynek kryptowalut porusza się w 4-letnich cyklach. Praktycznie wszystkie z nich mówią o tym, że szczyt kolejnej hossy powinien być w okolicach końca 2021 r. Poczytaj o tych wskaźnikach, bo jest to jeden z podstawowych elementów całej układanki, żeby wyjść z tego rynku z niespotykanymi dotąd na tradycyjnych rynkach zwrotami z inwestycji. Sam chciałbym mieć wszystko podane na tacy w jednym miejscu, kiedy zaczynałem na tym rynku. Czytaj i korzystaj z tego, że w jednym miejscu znajdziesz sporo rzetelnych informacji:


  1. Model Puell Multiple - kliknij tutaj
  2. Crypto Fear & Greed Index - kliknij tutaj
  3. Bitcoin Golden Ratio - kliknij tutaj
  4. Bitcoin Stock-to-Flow Model (S2F) - kliknij tutaj
  5. MVRV Z-Score - kliknij tutaj
  6. Bitcoin Rainbow Chart - kliknij tutaj

     Zanim przejdę do tytułowych sygnałów chcę zwrócić twoją uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Cena Bitcoina, która jest w konsolidacji od kilku tygodni to jedna sprawa, natomiast na rynku cały czas jest mnóstwo okazji, żeby wygenerować fajne zyski nawet, gdy BTC stoi w miejscu. Ostatnio kilka razy wspominałem o projektach z rodziny DeFi (Decentralized Finance/Zdecentralizowane Finanse). Ostatnimi czasy mocno zgłębiam ten temat i jestem wśród tych osób, które uważają, że projekty DeFi będą zapalnikiem kolejnej wielkiej hossy, MOIM zdaniem dużo większej niż ta, która miała miejsce w 2017 roku. Zobaczcie kilka przykładów jak dobrze w ostatnim czasie poradziły sobie kryptowaluty i tokeny z rodziny DeFi podczas, gdy Bitcoin stoi w miejscu. Odpowiednia ilość czasu spędzona na obserwacji rynku i nieustanna nauka powoduje, że zaczniesz  dostrzegać coraz więcej okazji na rynku i coraz częściej uda ci się zainwestować w dobry projekt niż w ten, który okaże się potem wydmuszką:

     Bardzo ciekawym spostrzeżeniem wykazał się jeden z analityków blockchain. Zauważył on, że kiedy wieloryby wycofują swoje środki z giełd i ilość wycofanych Bitcoinów osiąga ATH w ujęciu rocznym, to około 4 miesiące po tym wydarzeniu wchodzimy w hossę. Zobacz grafiki poniżej. Wynika z tego, że już w połowie lipca powinniśmy wejść w trend wzrostowy, jeżeli oczywiście sytuacja się powtórzy.

źródło i autor: https://twitter.com/ki_young_ju

źródło i autor: https://twitter.com/ki_young_ju


     Kolejnym sygnałem, który nie był widziany od dawna, a zwiastował prawie za każdym razem nadchodzący bull run jest MVRV Long/Short Difference.

źródło: https://twitter.com/MMcrypto

Więcej o tym wskaźniku przeczytacie np. tutaj. Osoby, które nie radzą sobie najlepiej z językiem angielskim wystarczy kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać "przetłumacz na polski".

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza