sobota, 30 stycznia 2021

Ethereum - rakieta, która może odpalić w każdym momencie.

 


     Mimo, że od marca ubiegłego roku ETH dało zarobić ponad 10x uważam, że możemy być chwilę przed dużymi wzrostami ceny Ethereum. 

     Ethereum od kilkunastu dni konsoliduje tuż przy poprzednim ATH - okolice 1400 $. Jeśli spojrzymy na wykres to jest on łudząco podobny do wykresu Bitcoina sprzed kilku tygodni.

Gdy cena Bitcoina dobiła do poprzedniego All Time High (ok. 20 000$) odbiła się od tego poziomu kilka razy, żeby potem wystrzelić z ogromną siłą. Zobaczcie jak wygląda to na wykresie.

źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/bitcoin


     Spójrzcie teraz jak bardzo podobny jest wykres Ethereum. Czerwona linia pokazuje, że cena pomimo kilku prób nie może jeszcze przebić oporu na około 1450$. Powyżej na wykresie ceny Bitcoina zauważycie, że sytuacja była wręcz identyczna, co stało się potem każdy widzi.źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/ethereum


     Dodatkowo widać w ostatnich tygodniach, że duże instytucje finansowe coraz chętniej mówią o inwestycji w ETH. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jest to platforma do budowy m.in. zdecentralizowanych finansów (DeFi), czyli największego trendu ostatnich miesięcy.

W tradycyjnym świecie nad naszymi środkami ostateczną kontrolę mają banki czy inne instytucje finansowe, czego świetnym przykładem jest historia z ubiegłego tygodnia, która zbulwersowała tysiące inwestorów i zachęciła ich do skierowania swojego kapitału na rynek kryptowalut.

Jest jeszcze kilka innych przesłanek stojących za prawdopodobnym wzrostem ceny ETH. 
Między innym jest to Ethereum 2.0 i "zamrożone" miliony dolarów w ETH na nowym blockchan'ie, które nie mogą być ruszone przez kolejne 2 lata i realnie zmniejszają ilość monet, która cyrkuluje w obiegu.

Jak będzie zobaczymy w najbliższych tygodniach. Ja w tym momencie częścią swojego kapitału wchodzę w ETH.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza