piątek, 29 stycznia 2021

RobinHood blokuje zakup akcji GameStop - nowa fala użytkowników wchodzi w krypto / Doge ponad 1000% w 30 dni!

 


Aplikacja Robinhood zablokowała możliwość kupna akcji GameStop, po tym jak użytkownicy Reddit wypompowali kurs o kilkaset % w ciągu kilku dni. Nowy kapitał napływa na rynek krypto!

Redditowa grupa WallStreetBets postanowiła wypompować kurs spółki GameStop likwidując przy tym pozycje short funduszy i powodując ich milionowe straty. Ogromnym echem odbiło się to, że aplikacja do inwestowania Robinhood, z której korzystają setki tysięcy osób w USA postanowiła zablokować możliwość kupna akcji spółki, co rozwścieczyło inwestorów detalicznych.

źródło: https://twitter.com/WSBChairman

Twitterowe konto osoby związanej z redditow'ą grupą WallStreetBets, po tym jak jeden z jej tweetów został polubiony przez Elona Muska eksplodowało z 12 tysięcy obserwujących do ponad 800 tysięcy w zaledwie 2 dni. 

Po opublikowaniu wpisu przez @WSBChairman nt kryptowaluty DOGE, jej cena wzrosła o ponad 400% w ciągu 24h a ponad 1000% w ciągu miesiąca. Co więcej, mnóstwo osób niepowiązanych do tej pory z krypto zadeklarowało odejście od rynków tradycyjnych i przejście na zdecentralizowane platformy.
Nie były to puste słowa, dlatego że kilka giełd kryptowalutowych zadeklarowało dzisiaj, że ilość nowych rejestracji jest na rekordowych poziomach. Nowy kapitał nadchodzi na rynek krypto.

Jeżeli jesteś nowy i chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty polecam zarejestrowanie się na polskiej giełdzie BitBay. Moim zdaniem jest to najlepsza i najprostsza w obsłudze giełda na sam początek (klikając w poniższy link masz pewność, że jest to faktycznie strona BitBay).


Jeśli chcesz mieć dostęp do setek kryptowalut i tokenów polecam zarejestrowanie się na giełdzie Binance. Jest to topowa giełda, gdzie setki projektów kupisz np. za Bitcoin czy Ethereum, ale także jest możliwość robienia zakupów za PLN.


Disclaimer:


 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza